fbpx

OTЦ Производ ID: #4613


Брусница PlusКоличина:

> На залиха и спремно за испорака!


Информација за производот:

+1 Tweet2 Share5 Pin1Total Shares 8Брусница plus+ капсули 250 mg Состав: Една вегетаријанска капсула содржи: Exocyan™ (Vaccinium macrocarpum) екстракт од брусница 250 mg Растението Брусница (Vaccinium macrocarpum) е ниска зимзелена грмушка која расте на отворени влажни северни делови на САД и јужните области во Канада. Претставува тврда црвена бобица, со ниска калориска вредност, која содржи […]

Опис на производ

Брусница plus+ капсули 250 mg Состав: Една вегетаријанска капсула содржи: Exocyan™ (Vaccinium macrocarpum) екстракт од брусница 250 mg Растението Брусница (Vaccinium macrocarpum) е ниска зимзелена грмушка која расте на отворени влажни северни делови на САД и јужните области во Канада. Претставува тврда црвена бобица, со ниска калориска вредност, која содржи витамини, минерали, полифеноли, органски киселини, шеќери. Брусницата исто така содржи антиоксиданти како: антоциани, кверцетин, ресвератрол, селен, витамин А, Ц, Е. Exocyan™ е високо квалитетен стандардизиран екстракт произведен по најнова технологија што содржи 10% проантоцианидис (PACs A-Type). Својства: Брусницата претставува извор на Витамин Ц. Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем. Исто така придонесува во заштита на клетките од оксидативен стрес. Заради ова својство посебно се препорачува кај повозрасни лица, како и кај лица со ослабен имунитет. Вегетаријански капсули со 250 mg екстракт – Брусница plus+ заради антиоксидативните својства можат да се користат превентиво за подобрување на општата состојба на организмот. Начин на употреба: Возрасни и млади над 18 годишна возраст: 1 до 2 капсули на ден со поголема количина на течност. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Дозата може да биде зголемена само по препорака на лекар. Погодни и за дијабетичари и популација на вегетеријанска исхрана.

Прегледи на производи

Сподели мислење


Cartinorm+D3

Cartinorm+D3

БЕШЕ 1,390MKD 1,290MKD

Babytol D3+K1

Babytol D3+K1

БЕШЕ 310MKD 280MKD

Келтикан Форте

Келтикан Форте

БЕШЕ 590MKD 540MKD

Beta Carotene 9000 IU (100 гелкапсули)

Beta Carotene 9000 IU (100 гелкапсули)

БЕШЕ 699MKD

Stress Management B-Complex (100 таблети)

Stress Management B-Complex (100 таблети)

БЕШЕ 950MKD 700MKD

Pulmint инхалатор

Pulmint инхалатор

БЕШЕ 77MKD 65MKD

PROBalans

PROBalans

БЕШЕ 425MKD 380MKD

Крема со црвен лозов лист и див костен РЕГИНА

Крема со црвен лозов лист и див костен РЕГИНА

БЕШЕ 155MKD 130MKD