Козметика Производ ID: #2353


Aloe Vera Gel Family 500 mlКоличина:

> На залиха и спремно за испорака!


Информација за производот:

Total Shares 0

+1 Tweet Share PinTotal Shares 0Алое Вера Гел 500 ml семејно пакување Нова формулација, формулирана за да се намали ризикот од алергии. Содржи чист Алое Вера сок, ладно цедено да се заштити кожата во секоја прилика,за целото семејство. ЕСИ Алое Вера Гел-е интензивен систем на заштита на кожата, формулиран со чист Алое Вера сок, ладно […]

Total Shares 0

Опис на производ

Total Shares 0

Алое Вера Гел 500 ml семејно пакување Нова формулација, формулирана за да се намали ризикот од алергии. Содржи чист Алое Вера сок, ладно цедено да се заштити кожата во секоја прилика,за целото семејство. ЕСИ Алое Вера Гел-е интензивен систем на заштита на кожата, формулиран со чист Алое Вера сок, ладно цедено,за изразено сува и оштетена кожа,функцијата му е навлажнувачка. Поради неговото благотворно својства, особено се препорачува за ефикасно справување со иритација, црвенило и дури се препорачува доколку сте продолжено изложени на сончева светлина. Погоден за сите типови на кожа, и комплетно се апсорбира. Производот, исто така, содржи витамин Е и Tea Tree Oil. Најинтересен дел на витамин Е е да штити од оксидација на липидите и на тој начин ја спречува оксидативната деградација на незаситени масни киселини кои го сочинуваат phospholipids на ќелијата мембрани. The Tea Tree Oil се етерични масла добиени од пареа ,дестилација на листовите на Melaleuca Alternifolia и е познат по своите антимикробни својства. Алое Вера доаѓа од растенија одгледувани без употреба на пестициди, вештачки ѓубрива и хемикалии. Хипоалергично производи без бои и мириси, тестирани allegologico, дерматологија и microbatteriologicoTotal Shares 0

Прегледи на производи

Сподели мислење


Cartinorm+D3

Cartinorm+D3

БЕШЕ 1,390MKD 1,290MKD

Babytol D3+K1

Babytol D3+K1

БЕШЕ 310MKD 280MKD

Келтикан Форте

Келтикан Форте

БЕШЕ 590MKD 540MKD

Beta Carotene 9000 IU (100 гелкапсули)

Beta Carotene 9000 IU (100 гелкапсули)

БЕШЕ 699MKD

Stress Management B-Complex (100 таблети)

Stress Management B-Complex (100 таблети)

БЕШЕ 950MKD 700MKD

Pulmint инхалатор

Pulmint инхалатор

БЕШЕ 77MKD 65MKD

PROBalans

PROBalans

БЕШЕ 425MKD 380MKD

Крема со црвен лозов лист и див костен РЕГИНА

Крема со црвен лозов лист и див костен РЕГИНА

БЕШЕ 155MKD 130MKD